Dostrój się do stanu zdrowia - darmowy test on-line
PL EN DE
 
 
 
  Strona główna
  Akademia Dźwięku - opinie
       O twórcy
      Muzykoterapia Dogłębna
       Koncerty Uzdrawiające
      Kalendarz wydarzeń

  Kursy Certyfikowane/Seminaria
  Dostrój się do stanu zdrowia
   Sklep - Kamertony / CD / Książki
  Media / Prasa  / Artykuły

  Badania / Baza wyników
  Ośrodki MDK, Rekomendacje

  Galeria
  Pytania
  Kontakt
 
 

Pytania


Na czym polega terapia dźwiękiem kamertonów?

Terapia dźwiękiem kamertonów to seans terapeutyczny, mający na celu poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego. Podczas seansu, w sferze Ciała, następuje dostrojenie do częstotliwości balansu, czyli częstotliwości zdrowia narządów wewnętrznych i układów w organizmie, utrzymując tym samym stan równowagi oraz harmonii. Dodatkowowystępuje działaniena psychikę - Umysł, przynosząc uspokojenie, wyciszenie, prowadząc do relaksu. W sferze Ducha ma miejsce dostrojenie do wspaniałych, subtelnych, wysokich wibracji, dzięki czemu po terapii każdy czuje się zdrowszy, bardziej radosny i pojawia się u niego równowaga oraz harmonia, tak bardzo potrzebna nam do życia. Jest to często bezdotykowa forma muzykoterapii za pomocą przekazu energii dźwięku już na poziomie komórkowym. Tego typu terapię przeprowadza się indywidualnie, bądź też z powodzeniem można wykonywać ją samodzielnie. Metoda ta, znana jako Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa lub zagranicą Tune&Heal jest łatwa i każdy może nauczyć się obsługi kamertonów, aby móc pomagać sobie i innym, nawet w zaawansowanych schorzeniach.

Na jakie choroby działa dźwięk?

Dźwięk za pomocą odpowiednich technik, może pomagać w szerokiej gamie dolegliwości fizycznych, psychicznych, duchowych i emocjonalnych, czasem w zdumiewającym stopniu. Na przykład  zamiast tradycyjnej akupunktury wykorzystującej igły w leczeniu, używamy kamertonów punktowych co  znacznie przyspiesza efekt zdrowienia, a przy okazji zabieg taki, jest przyjemny w odbiorze. Do tej pory udowodniono około 250 schorzeń, na które w pozytywny sposób oddziałuje terapia dźwiękiem. Muzykoterapia nie tylko usuwa ból czy przywraca normalne funkcjonowanie organizmu, ale także wpływa na lepsze nastawienie do życia osoby, rozjaśnia jej myśli, oddziałując na jakość życia.

Spektrum działania kamertonów jest bardzo szerokie, na co dowodem są wyleczenia z wielu przypadków stanów zapalnych, guzów, torbieli, kamieni, chorób układu kostnego, moczowo-płciowego, trawiennego czy
oddechowego, przewlekłej depresji, chronicznego zmęczenia, stresu, otyłości i cellulitisu, bólu różnego pochodzenia, czy zaburzeniach psychicznych. Dźwięk pomaga w czasie rekonwalescencji, niedoborach minerałów, a nawet w najcięższych chorobach – raku o różnym podłożu, gdzie podstawą stworzenia techniki o działaniu p/nowotworowym są badania nad falą dźwiekową i komórką rakową wykonane we Francji w 1981 roku. Dźwięk posiada też doskonałe działanie oczyszczające, gdyż wydala z organizmu wszelkie toksyny. Tym samym mobilizuje siły obronne organizmu, co pozwala stwierdzić, że jest to także perspektywiczny środek stosowany w profilaktyce, pozwalający cieszyć się życiem oraz na długo zachować zdrowie i młodość, chroniąc nas nawet przed rakiem, nadwagą, czy przedwczesnym starzeniem. Ponadto dzięki silnemu działaniu dźwięku na psychikę (Umysł) takie uczucia jak strach, żal, stres, smutek, agresja, czy nawet stan depresji odchodzą, a pojawia się spokój i odprężenie.

Fala dźwiękowa pracując z ciałem fizycznym dociera do komórek, które w naturalny sposób dostrajają się do niej, dodatkowo odnawiając się, odżywiając i podnosząc swą odporność. Odpowiedni dźwięk powoduje, że zdrowe komórki wzmacniają się, a chore w bardzo szybkim tempie się regenerują. Jednak w przypadku komórek nowotworowych określone częstotliwości potrafią spowodować ich rozpad, gdyż te nie wytrzymują szybkich zmian drgań, nie potrafią dostroić się jak inne i pękają. Ten fakt potwierdziły przeprowadzone we Francji w 1981 roku badania, na których podstawie powstała jedna z technik muzykoterapii komórkowej dotycząca nowotworów. Badanie na Uniwersytecie w Paryżu udowadnia, że przy poddaniu obserwacji komórek nowotworowych i zastosowaniu rosnącej częstotliwości dźwięków skali od C 256 Hz do C 512 Hz, przy 400 Hz do 480 Hz, komórki rakowe nie wytrzymują intensywności oraz zmiany drgań i eksplodują po zaledwie paru minutach, przy czym zdrowe komórki pozostają nienaruszone. Można więc uznać to za podstawę skuteczności tego rodzaju muzykoterapii o najszerszym działaniu, bo na poziomie komórkowym.


Czy w kamertony trzeba wierzyć?

Nie, nie trzeba. Kamertony przekonują już coraz więcej naukowców, lekarzy i farmaceutów, gdyż silne - jak skoncentrowana wiązka lasera – działanie odpowiednio dobranych częstotliwości, razem z tradycyjnymi metodami leczenia, stanowią dla choroby batalię nie do zwalczenia. Choroba nie ma wtedy szans by się rozwijać. Zresztą częstotliwości nie od dzisiaj wykorzystywane są w tradycyjnej medycynie do rozbijania np. kamieni nerkowych. Od poddającego się terapii nie wymaga się więc nic poza otwartością na powrót do zdrowia.

Wiem, że Akademia Dźwięku posiada rekomendacje MEN. Czy po ukończeniu kursu można pracować metodą MDK (Tune&Heal) w placówkach oświatowych? Chciałabym włączyć do swojej pracy z dziećmi niepełnosprawnymi  muzykoterapię komórkową, bo wiem, że ta metoda ma już swoje osiągnięcia. Jak wyglądają kwestie formalno - prawne, bo obawiam się zastrzeżeń merytorycznych?

Kursy prowadzone przez Akademię Dźwięku posiadają rekomendacje MEN. Akademia Dźwięku otrzymała akredytację w 2010r., a kursy prowadzone są nieustannie z powodzeniem na całym świecie od 2004 r.

Po ukończeniu kursu można pracować metodą dr Romanowskiej (Angel) we własnym gabinecie lub w różnych placówkach. Jest wiele osób po naszych kursach, które pracują z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie, z zespołem downa czy autyzmem w różnych placówkach zdrowia. Dzieci robią ogromne postępy dzięki metodzie nazywanej w Polsce w skrócie MDK, a na świecie Tune&Heal (więcej informacji na naszych stronach).
Można z powodzeniem włączyć więc do swojej pracy terapeuty/pracownika oświaty muzykoterapię dogłębną, która działa na poziomie komórkowym.

Co do kwestii formalno - prawnych, Akademia Dźwięku wydaje jeden dokument na zakończenie kursu z egzaminem - Dyplom muzykoterapeuty na poziomie głębokim- komórkowym. Powinien on w zupełności wystarczyć do przedstawienia ośrodkom pragnącym pracować z metodą MDK, jako dodatkowy program. Zachęcamy jednak przed kursem upewnić się, czy wybrany pracodawca w różnych krajach Europy czy też USA będzie honorował Dyplom Akademii Dźwięku (Tune&Heal). Dokument otrzymanej akredytacji znajduje się na naszej stronie internetowej do wglądu.
Oficjalnie jednak, praca muzykoterapeuty nigdy nie została zarejestrowana przez żadne Państwa świata jako „zawód”, zatem zawsze mogą pojawić się zastrzeżenia prawno - merytoryczne. Pomimo tego, wiele naszych absolwentów otrzymało pracę na placówkach zdrowia/oświaty, posiadając wykształcenie, które do tego uprawniało. Metoda MDK  (Tune&Heal), traktowana jest wtedy, jako uzupełniająca pracę danego terapeuty czy pracownika oświaty.